להעביר את זה הלאה: קורס מנחים ומאמנים בתקשורת מקרבת

כמי שנחשפו לתקשורת מקרבת, אתם כבר יודעים שאפשר גם אחרת.

ואתם רוצים להעביר את זה הלאה

אנו מציעות קורס המתפרש על פני שנתיים (240 שעות לימוד) להכשרת מנחים ומאמנים, עם אופציה לקבל הדרכה אישית (מנטורינג) בהמשך וכן להצטרף ללימודי העשרה נוספים בתנאים נוחים.

שעות הלימוד בקורס מוכרות לצורך הגשת מועמדות להסמכה בינ"ל.

הקורס מקנה העמקה במושגים של תקשורת לא אלימה - תקשורת מקרבת, מיומנויות הנחייה ואימון בתחום, התנסות בהנחייה וקבלת משוב, ליווי מקצועי (מנטורינג) וכן מיקוד ההעדפות האישיות לגבי הנחיה או אימון בתחום ובניית תוכנית פעולה אישית להמשך עבודה בתחום.

תעודה:

למסיימים בהצלחה תוענק תעודת סיום המפרטת את נושאי הלימוד ואת מספר שעות הלימוד.

 

לימודי הסמכה

הלימודים מוכרים לצורך צבירת ימי לימוד למעוניינים לקבל הסמכה מטעם

המרכז העולמי לתקשורת לא אלימה - תקשורת מקרבת (CNVC). הלימודים גם תומכים באנשים שירצו לקבל הסמכה כזאת,

בכך שהם מכינים את המשתתפים להתעמק ולהתנסות באתגרים שההסמכה תציב בפניהם.

 

למי מיועד הקורס?

לבוגרי קורסים "בסיסי" ו"מתקדם" בתקשורת לא אלימה (מקרבת), המעוניינים להתפתח בתחום.

אנשים שלמדו לפחות 40 שעות לימוד בתקשורת לא אלימה - תקשורת מקרבת.

 

מתי?

הקורס יתקיים בימי א' בשעות 9:30 ועד 13:30 בפרדס חנה

 

פרטים נוספים: 

הנה כאן:
https://nvc-mifgash.ravpage.co.il/kmm21-23

 

על ההנחייה המשותפת שלנו

כבר שנים רבות אנו עובדות יחד. התמזל מזלינו והיתה לנו הזכות ללמוד אחת מהשניה ולתמוך אחת בשניה בהתפתחות האישית של כל אחת.

אני, חגית, הכרתי את טל לפני שנים רבות, כשבאה ללמוד אצלי תקשורת מקרבת. מאז נשארנו בקשר מקצועי וידידותי. לאחר זמן מה טל השתתפה כאסיסטנטית בקבוצה שלמדה ותרגלה תקשורת מקרבת. היא לקחה חלק פעיל, שיתפה בתובנות וסייעה למשתתפים בקורס לעבור תהליכים אישיים. מאד נהניתי מתרומתה לעבודתי שם.

בהמשך, הצטרפתי לקורס בשם "אימון אישי בקבוצה", בהנחייתה של טל, שבו עברתי תהליך של התחברות לעצמי, מיקוד במשאבים וביכולות שלי ועיצוב תוכנית פעולה שמתאימה לי ולצרכים הייחודיים שלי. מאד אהבתי ונתרמתי גם מהתוצאות של הקורס, גם מהכלים שרכשתי בו, גם מסגנון ההנחייה וגם מהנוכחות של טל. בנוסף, הבחנתי שהמתנות שקיבלתי בקורס הזה הן למעשה כלים שיכולים לסייע גם לאנשים שאני מכשירה כבר שנים להעביר הלאה את התקשורת המקרבת. הזמנתי אותה לבנות אתי ביחד מודל ייחודי של קורס מנחים ומאמנים שישלב בתוכו גם את הכלים הייחודיים של טל. כך נולד הקורס "להעביר את זה הלאה" שאין כמותו בארץ ובעולם.

אני טל, היכרתי את חגית דרך קורס בסיסי בתקשורת מקרבת, שהשתתפתי בו. מעבר לשיטה, שמיד התחברתי אליה, נהניתי מאד ואהבתי את הנוכחות שלה. בזמנו, נעזרתי בחגית לתהליך של ליווי אישי ובהמשך היא הציעה לי לסייע בקבוצה שלמדה ותרגלה במשך שנתיים. התנסות זו חיזקה את הקשר בינינו ואת החיבור שלי אל התקשורת המקרבת, ממש נתנה לי שפת לב חדשה לדבר ולפעול מתוכה. כמה שמחתי שחגית נענתה להזמנה שלי להשתתף בקורס שהנחיתי אז, של "אימון אישי בקבוצה". נוכחותה של חגית בקורס העשירה אותי ואת המשתתפות ושמנו לב עד כמה התקשורת המקרבת והאימון בקבוצה משלימים ותומכים זה בזה. השלב הטבעי הבא קרה כשחגית הזמינה אותי לבנות איתה יחד מודל חדש להכשרת מנחים ומאמנים שישלב את שתי הגישות.

מאז, אנו עובדות יחד ומשכללות את השילוב בין העולמות השונים ואת האופן שזה תומך באנשים להעביר את זה הלאה.

למסע של ההתפתחות בתקשורת המקרבת הצטרף מסע לחיבור למשאבים, ליכולות ולגיבוש תוכנית פעולה מעשית של כל אחד מהמשתתפים.

דרך העבודה המשותפת אנו מהוות דוגמה חיה להנחיה הרמונית וזורמת מתוך חיבור בין עולמות שונים. אנו ממשיכות להתפתח עוד ועוד בכל יום, חיות את שיתוף הפעולה, חוגגות את היצירה המשותפת שלנו.

 

המנחות:

חגית ליפשיץ
מ.א. (בהצטיינות) בייעוץ חינוכי, ב.א. בחינוך ומדעי ההתנהגות. מנחה בכירה, מוסמכת המרכז העולמי לתקשורת לא אלימה (מקרבת) CNVC, בתקשורת לא אלימה (מקרבת), בעלת ניסיון של למעלה מ- 20 שנה בהנחייתו. יועצת ארגונית, מאמנת אישית וקבוצתית, מגשרת מוסמכת לבתי המשפט, מכשירה מגשרים לבתי המשפט. מנחת קבוצות דיאלוג בין דתיים לחילוניים, ערבים ויהודים, פלסטינים וישראלים, אנשי שמאל וימין. בעלת ניסיון עשיר בליווי אנשים בנקודות מפנה בחיים ובהפיכת מצבי קונפליקט להזדמנות. עורכת ומגישה את תוכנית הרדיו "על זאבים וג'ירפות" ואת התוכנית "ג'ירפות באוויר" מתרגלת מדיטציה ופעילה לקידום השלום הפנימי והשלום בעולם.
לדף הפייסבוק לחצו כאן

 
מ.א. (בהצטיינות) בייעוץ חינוכי, ב.א. בחינוך ומדעי ההתנהגות.
מנחה בכירה, מוסמכת המרכז העולמי לתקשורת לא אלימה (מקרבת) CNVC, בתקשורת לא אלימה (מקרבת), בעלת ניסיון של למעלה מ- 20 שנה בהנחייתו. 
יועצת ארגונית, מאמנת אישית וקבוצתית, מגשרת מוסמכת לבהמ"ש, מכשירה מגשרים לבהמ"ש. 
מנחת קבוצות דיאלוג בין דתיים לחילוניים, ערבים ויהודים, פלסטינים וישראלים, אנשי שמאל וימין. 
בעלת ניסיון עשיר בליווי אנשים בנקודות מפנה בחיים ובהפיכת מצבי קונפליקט להזדמנות. 
עורכת ומגישה את תוכנית הרדיו "על זאבים וג'ירפות" ואת התוכנית "ג'ירפות באוויר"
מתרגלת מדיטציה ופעילה לקידום השלום הפנימי והשלום בעולם.

טל חלוץ
תואר ראשון בריפוי בעיסוק מטעם אוניברסיטת ת"א. מאמנת אישית (מוסמכת מטעם ארגון CTI בינלאומי). תלמידה מתקדמת בתקשורת לא אלימה (מקרבת). עובדת באופן פרטי עם אנשים על בחירות משמעותיות בצמתים חשובים בחיים בשילוב תרגול רוחני. עוסקת בליווי ופיתוח פרוייקטים, מנחה ומלמדת אימון קבוצתי. מנהלת עסק עצמאי לכריות מדיטציה נישאות. מתרגלת יוגה ומדיטציה.
לדף הפייסבוק לחצו כאן

רוצים עוד מידע? רוצים להירשם?

התקשרו או כתבו עכשיו:

 

054-5205549 חגית - mifgash.encounter@gmail.com

052-3514058 טל - talchalutz@gmail.com

מהם תכני הקורס?
  • ריענון הידע והתרגול של תקשורת לא אלימה (מקרבת)
  • עקרונות ומיומנויות בהנחלת התהליך לאנשים אחרים
  • אתגרים ייחודיים בהנחיית התהליך
  • התנסות בהנחיה וקבלת משוב
  • מיקוד אישי והפיכתו מפוטנציאל להגשמה: כוחות, עוצמות, משאבים, משאלת הלב, הגדרת המטרה, התקדמות למימושה, כלים אימוניים קבוצתיים

תעודה:
למסיימים בהצלחה תוענק תעודת סיום המפרטת את נושאי הלימוד ואת מספר שעות הלימוד.
למעוניינים להמשיך בתהליך הסמכה מטעם המרכז העולמי לתקשורת לא אלימה (מקרבת) CNVC  -  הלימודים מוכרים לצורך צבירת שעות לימוד במסגרת תהליך ההסמכה.