חגית ליפשיץ - לצמוח מהקונפליקט

שוב ושוב אני נפעמת ממה שתקשורת מקרבת עושה לאנשים. מהפשטות שלה ומהמורכבות והעומק שלה.
כבר יותר מעשרים וחמש שנה שאני מלמדת ולומדת אותה. אני מלווה אנשים, ארגונים, בתי ספר וקהילות בנקודות מפנה של חייהם. אני לומדת וגדלה עם כל אדם שאני פוגשת ומעבירה לו את הברכה המיוחדת הזאת.

למדתי המון דברים חשובים בחיי (ראו להלן מידע מפורט יותר). כל אחת מהתורות שלמדתי הניחה בי רובד מכריע והעשירה את ההתפתחות האישית שלי, את הרוח, את הנפש ואת הידע שלי. בכל אחד מהרבדים שנבנו בי טמון זרע של יופי ושל ברכה. כולם ביחד הם מי שאני היום, ומה שאני מביאה אתי כשאני מלמדת ומסייעת לאנשים עם "תקשורת מקרבת" ("תקשורת לא אלימה"): מקצועיות ודיוק ביחד עם ראייה רחבה וכוללת. 

אם אתם רוצים ללמוד תקשורת מקרבת בצורה מדויקת, בהירה ומעמיקה, עם מי שאפשר לסמוך על המקצועיות והראייה הרחבה שלה - בואו ללמוד אתי.

אם אתם רוצים לפתור בעיות ולשפר יחסים עם האנשים בחייכם, ותוך כדי כך גם לגדול ולהתפתח מהקונפליקטים והמתחים שלכם - בואו לעשות אתי את התהליכים שאציע לכם.

אם ברצונכם לצאת למסע של חיבור לעצמכם ולסובבים אתכם באופן בלתי מתפשר, נחוש, מדויק ואפקטיבי, ועם זאת גם רך ואוהב, שיוביל אתכם לחיות את חייכם במלואם, לחגוג את מה שיש לחגוג ולהקדיש תשומת לב אוהבת וכנה למה שכואב ושמעורר צער ואפילו חרטה – הצטרפו אלי.

אם אתם רוצים לקחת את חייכם כהזדמנות להתפתח ולגדול לגבהים – בואו ללמוד אתי.

 

עוד קצת עלי:

בשבילי הקונפליקט הוא הזדמנות!

אם לומדים מה לעשות אתו - אפשר להפוך אותו למנוף לגדילה ולהעצמה, ולשנות את חיינו לטובה, מהקצה אל הקצה, במובנים העמוקים ביותר.

למדתי לתואר מוסמך בייעוץ חינוכי באוניברסיטה העברית בירושלים (סיימתי בהצטיינות). במסגרת הלימודים האקדמאים שלי למדתי בין היתר פסיכודרמה, דינאמיקה קבוצתית, שפת החלומות, פענוח ציורי ילדים ועוד שיטות של עבודה בקבוצה ועבודה עם יחידים ועם זוגות.

את לימודי ה- ב.א. שלי בחינוך ומדעי ההתנהגות למדתי באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

לימים למדתי גם טיפול קבוצתי אנאליטי, פיתוח מנהיגות, אימון אישי והכשרות נוספות במסגרת שירותי קצינה במשטרת ישראל: במשך 22 שנים שירתתי שם בתפקידי רווחה, חינוך, הדרכה, ייעוץ ארגוני ופיתוח מנהיגות.

הפכתי למומחית (ומוסמכת מטעם המרכז העולמי לתקשורת לא אלימה) בשיטתו של ד"ר מרשל רוזנברג "תקשורת לא אלימה" , "Nonviolent Communication",אחרי שביליתי במחיצתו וסייעתי לו במשך שנה אינטנסיבית שלמה ללמד את זה במשטרת ישראל. הייתה זו הסדנה התיאורטית-מעשית הכי אינטנסיבית והכי מלמדת שיכולתי לאחל לעצמי. שם גמלה בלבי ההחלטה לעסוק בתחום באופן מקצועי ומלא.

לימים, העמקתי והוסמכתי בלימודי גישור ויישוב סכסוכים בארץ ובעולם ובהנחיית דיאלוג בין קבוצות בקונפליקט. הוכשרתי בתחומים אלה ע"י טובי המומחים בעולם ולמדתי לסייע לאנשים להתמיר את הסכסוכים שלהם מכל הסוגים והמינים.

אני מגשרת מוסמכת מטעם בתי המשפט בישראל לגישורים של בתי המשפט, וכן מוסמכת להכשיר מגשרים לבתי המשפט.

למדתי ואני מתרגלת בודהיזם, ובמיוחד בודהיזם בשירות השינוי החברתי, אצל טיך נאהת האן, ואני מלמדת קבוצות של מתרגלי בודהיזם בארץ ובעולם: בסנגהה של ברני גלאסמן, בתובנה, בסנגהה של לאמה דבורה הלה ועוד.

עסקתי בפרויקטים בינלאומיים הקשורים בשינוי חברתי ברוח בודהיסטית, עם רושי ברני גלאסמן.

אני מנחה מייסדת (בשותפות עם רוברטה וול) של סדנאות אינטנסיביות בינלאומיות בתקשורת מקרבת שבהן משתתפים ישראלים, פלסטינים, ומשתתפים משאר רחבי העולם.

אני מנחה בכירה בביה"ס למהנדסי שלום באוקראינה, ומלווה את הבוגרים ביישום הלמידה שלהם בעבודת שטח.

אני "מעריכה(אססורית) בהתלמדות", להסמכת מנחים מטעם המרכז העולמי לתקשורת לא אלימה.

ערכתי והגשתי את תוכנית הרדיו "על זאבים וג'ירפות - שלום זה לא רק פוליטיקה", שבה אירחתי מומחים, פעילים ואנשים מן השורה, שעושים שלום בכל יום ובכל תחומי החיים. וכן שוחחתי על השקפת עולמי ועל ניסיוני המעשי בעבודה עם יחידים, זוגות וקבוצות, בכל מה שקשור להתמרת סכסוכים להזדמנות לגדילה, להעצמה אישית ולליווי אנשים בנקודות מפנה בחייהם.

ערכתי והגשתי גם את התוכנית האינטרנטית "ג'ירפות באוויר"

עיסוקי העיקריים כיום:

מלמדת קורס בסיסי וקורס מתקדם ב"תקשורת מקרבת", ("תקשורת לא אלימה").

מכשירה מנחים ומאמנים בתקשורת מקרבת (ביחד עם טל חלוץ) בקורס "להעביר את זה הלאה".

מלמדת בקורסים בינלאומיים בתקשורת מקרבת, ישראלים, לפלסטינים ולאחרים מרחבי העולם.

מלווה (מנטורינג) מנחים לקראת הסמכה מטעם המרכז העולמי לתקשורת לא אלימה.

מסייעת ומקנה כלים לארגונים, לבתי ספר ולקהילות, לצמוח ממצבי קונפליקט, מנחה של קבוצות דיאלוג מכל הסוגים: בין ערבים ליהודים בתוך מדינת ישראל, בין ישראלים לפלסטינים, בין דתיים לחילוניים, בין אנשי שמאל לאנשי ימין ועוד, ומגשרת בסכסוכים אישיים ועסקיים, וכן מאמנת ומלווה אנשים, זוגות ומשפחות בנקודות מפנה בחייהם.