לפעמים אנו מחפשים את האחר כדי שיציל אותנו

ג' מספרת לי שהיא כבר כמה שנים מחפשת זוגיות, אבל מה לעשות, כל הגברים שפגשה עד כה לא היו מתאימים.
אף אחד? שאלתי.
אף אחד, ענתה לי.
את בטוחה?
בודאי! עובדה.

נכון, עובדה היא שעד היום היא לבד. היא יפה, היא חכמה, היא משכילה, היא אסרטיבית, יש לה אותות הצטיינות בכל כך הרבה תחומים...

אולי אני מרתיעה אותם? היא שאלה. אולי הם מחפשים אשה קטנה ושברירית, ואני לא כזאת?

ג' מעוניינת בגבר שיהיה מספיק "חזק" ובעל נוכחות כדי להסכים להיות זוגיות אתה בלי להרגיש מאוים. היא חוככת בדעתה איך ל"הקטין" את עצמה בהתאם...

ולמה זה כל כך חשוב לך? שאלתי אותה.
מה זאת אומרת? היא משיבה לי בהפתעה גמורה, הרי ברור שאני זקוקה לזוגיות בכדי לחיות חיים יותר שלמים!

לפעמים אנחנו מחפשים את האחר בכדי שיציל אותנו, שיעזור לנו להגשים את מה שחסר בנו: את האהבה הנצחית, את הפרויקט הבא שלנו, את יצירת המופת שלנו שעדיין לא הגיחה לעולם. לפעמים נדמה לנו שבלי האחר ההוא (ההיא) אנחנו חסרים. עד שהוא יגיע (תגיע) אנחנו בהמתנה.

האומנם כך? אולי דווקא כל מה שנחוץ לנו כבר נמצא בנו ומחכה להתגלות? אולי אם נחפש את האחר ממקום של ביטחון וודאות בשלמות שנמצאת כבר בתוכנו – אולי אז נמצא את האחר היותר משמח בשבילנו?

ומה עם התלות ההדדית של כולנו זה בזה? אנחנו הרי קשורים ומחוברים זה לזה בקשר עמוק ומשמעותי. הרי אנחנו רוצים להתחבר לאחר, כי יש לו משהו לתת לנו, משהו חשוב!

אז, כמו שאמר הרבי החכם לאשתו הרבנית בסיפור הידוע: גם זה נכון וגם זה נכון...

ואיך לאזן בין שני אלה - גם ליהנות מהוודאות שהכל כבר בתוכנו, וגם להיפתח למה שהאחר יכול לתת לנו ולהסכים לקבל אותו – זה כל הסוד. לפחות להזכיר לעצמנו מפעם לפעם שאנחנו מלאים בכל טוב, שיש לנו המון ושהחיפוש הוא לעוד. לא למלא חֶסֶר, אלא להצטרף לשפע.

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.