המשולש היהודי-פלסטיני-אירופאי

"בחלומי אני נרדפת בתוך בית עם מבוכים ע"י היטלר. הוא לא מצליח לתפוס אותי. בתוך חדר מסוים במרכז הבית היטלר נכנס בדלת אחת, אני בורחת מהדלת השנייה והיטלר הופך להיות עראפאת שממשיך את הרדיפה".
זהו חלום של משתתפת יהודיה "בקבוצה הגדולה". משתתף פלסטיני או אירופאי היה חולם כנראה חלום אחר...

הפעם אני רוצה לספר לכם על סדנה מיוחדת במינה שתתקיים בקרוב, בהנחיית פרופ' יוסף שקד מוינה. כבר שנים שאני קשורה עם האגודה הישראלית לטיפול קבוצתי אנאליטי. קודם למדתי איתם ארבע שנים איך להנחות קבוצות מתוך הגישה המסוימת הזאת, ואחר כך נשארתי לעזור לעמותה לפתח את הנושא בארץ. אחרי השתתפות בכמה סדנאות כאלה בהנחיית פרופ' יוסף שקד, אני שמחה לספר לכם על הפעילות הזאת ולהזמין אתכם להצטרף.

מה זה בכלל?
זאת הזדמנת מיוחדת במינה לחקור את התהליכים הפסיכולוגיים המורכבים והראשוניים, ההשלכות, ההתקות ושאר המנגנונים הפועלים במשולש הישראלי-פלסטיני-אירופאי, עם הזיכרון האישי והקולקטיבי, המשפחתי והלאומי של כל אחד מאיתנו. מהם המנגנונים והתהליכים שמרחיקים אותנו זה מזה, שתומכים ביצירת דימוי האויב, שמובילים להתנהגויות עוינות ושמקשים על היחסים בין הפרט לקבוצה ובין הפרט לבין עצמו.

למשל, דרך חלומות: הם אחד מהנתיבים להבנה עמוקה של הדינאמיקה ושל הכוחות הפועלים מתחת לפני השטח ומפעילים את התנהגותנו בחיי היום-יום, הן כיחידים והן כחלק מהמעגלים שאנו שייכים להם: המשפחה, מקום העבודה, הקהילה והעם שלנו.

זו השנה השש-עשרה שפרופ' יוסף שקד, המומחה הבינלאומי לקבוצה הגדולה, מגיע לארץ בכדי להנחות את "הקבוצה הגדולה" ביחד עם האגודה הישראלית לטיפול קבוצתי אנאליטי. השנה אנו מקיימים את "הקבוצה הגדולה" בשיתוף עם המכון האירופאי והבינ"ל שמכשיר מטפלים קבוצתיים אנאליטיים בכל ארצות אירופה דוברות גרמנית. פרופ' יוסף שקד הנו פסיכיאטר, פסיכו-אנליטיקאי המכהן כנשיא האגודה האוסטרית לטיפול קבוצתי אנליטי. הוא בעל שם עולמי בקידום התיאוריה והפרקטיקה של "הקבוצה הגדולה".

הסדנה תתקיים בנווה שלום בימים שישי, שבת, ראשון – 18 עד 20 במרץ 2011, והיא מיועדת לאנשי מקצוע בתחומי הטיפול, החינוך, הרווחה ואחרים, המתעניינים בתהליכים קבוצתיים וחברתיים.

לפרטים נוספים פנו לאווי: evi@nswas.info

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.