מִקְרָב לְקִרְבָה – הקונפליקט הוא הזדמנות

שלום לכם,

כאן חגית ליפשיץ. הסיסמה שלי: "מִקְרָב לְקִרְבָה – הקונפליקט הוא הזדמנות".

וזוהי ההזדמנות שלי לדבר על שלום במובנו הרחב ואיך יוצרים אותו יש מאין, איך הופכים קְרָב לְקִרְבָה:

ביני לבין עצמי, ביני לבין בני משפחתי הקרובה והמורחבת, בתוך הקהילה שלי, עם העמיתים שלי, עם הקהילות השכנות לי ועם בני עמים אחרים... כן, אפילו שכנינו הערבים והפלסטינים, בישראל ובשטחים, אפילו אויבינו בארצות קרובות ורחוקות... ולא פחות חשוב: ביני לבין אלה מאחי ורעי בני עמי שלי, ש... שומו שמיים: חושבים אחרת ממני, מאמינים אחרת ממני, חיים ומתנהלים בסגנון שונה משלי, מצביעים למפלגות שונות...

אני עוסקת בקונפליקטים ובהפיכתם להזדמנות, וזה אומר שיש לי המון עבודה (כנראה שתמיד תהיה...). זה גם אומר שאני בן אדם אופטימי, משום שאני מאמינה שזה אפשרי. אפשר, וראיתי במו עיני, איך מתרחשים נסים: אנשים מצליחים לשנות מהיסוד את האופן שבו הם תופסים אחד את השני, ואפילו מצליחים לייצר מציאות חדשה שמשמחת אותם ואת יריביהם משכבר.

אני אופטימית גם משום שאני יודעת שכל אחד יכול. נכון, זה דורש רצון, נכונות להשקיע (שווה! תאמינו לי שזה שווה!), ונכונות לפתוח את הראש ואת הלב. ובכן, תאמינו או לא, יש אנשים שעושים את זה. אולי משום שנמאס להם לסבול, אולי משום שכבר אין להם מה להפסיד (לפעמים זה המניע הכי מניע קדימה...), אולי משום שהם יפי נפש. מי שמעז "לקפוץ למים" האלה של הדיאלוג, ההידברות, ההקשבה העמוקה לאחר ולעצמו – מרוויח ובגדול.

עוד ארבה לדבר, לשתף בהגיגי ולספר לכם על מקרים אמיתיים.

אתם מוזמנים להגיב, להעיר, להאיר, להתנגד, לבקש, להביע את עצמכם בכל דרך שתרצו.

 

שלכם, חגית

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.