אהוד ילין מור, מנהל WiseStamp

אנחנו צוות הנהלה בחברת הייטק שבאופן טבעי עובד באופן מאוד צמוד ביחד. אף על פי שיש בינינו קשר טוב שמבוסס על אמון, הרגשתי שלעיתים משהו בתקשורת מתפספס. סיטואציות בהן הדברים נאמרו בצורה שגורמת לאחר להתגונן או לחילופין סיטואציות בהן ״מחזיקים בבטן״ עצרו מבעדנו ״לעלות שלב״ ביכולת שלנו להוביל בצורה אפקטיבית את הארגון.

בעבר קראתי את הספר ״תקשורת לא-אלימה – תקשורת מקרבת״ של ד״ר מרשאל רוזנברג שהשפיע עלי מאוד וחשבתי שהרעיונות והכלים שלו יכולים לעזור לנו. לאחר חיפוש באינטרנט מצאתי את חגית ליפשיץ וקבענו סדנה של שלושה מפגשים.

חגית הייתה מאוד קשובה לצרכינו ולדינמיקה הקבוצתית הקיימת. היא לימדה אותנו על עקרונות התקשורת המקרבת ושילבה תוך כדי תרגילים קבוצתיים. למרות שרוב חברי הצוות לא הכירו את השיטה, כולם התחברו מהר מאוד ונהנו מהתהליך.

לאחר הסדנה, ההשפעה שלה הורגשה באופן די מיידי (ועדין) על התקשורת שלנו. עברה יותר משנה מאז הסדנה והצוות שלנו מתקשר באופן בריא יותר, ישיר יותר ואפקטיבי יותר, גם בנושאים רגישים.

אני ממליץ על הסדנה בחום לכל צוות שרוצה לחזק את התקשורת (גם ובמיוחד אם היא כבר טובה), כך שתהיה כלי ולא מחסום, להגיע להישגים מעולים ביחד.