דניאל רובין, אשה, רעיה, אם ל-5, אשת חינוך

זכיתי להיפגש עם עולם התקשורת המקרבת בליוויה והדרכתה של חגית היקרה, קודם בקורס "יסודות", אחר כך בקורס מתקדם ובעקבות זאת גם בקורס הכשרת מאמנים ומנחים שהתפרש על פני שנתיים…

שמתי לב שחגית מביאה לקורסים שלה, לא רק ידע ובקיאות, ולא רק ניסיון עשיר ומגוון, אלא בעיקר מפגש אנושי, חי וחווייתי עם התכנים הנלמדים. יצאתי מכל מפגש לימוד עם עוד מחשבות ותובנות על שלל מערכות היחסים בחיי- זוגיות, הורות, עבודה, חיי קהילה ועוד- ובתרגול המעמיק בהדרכתה של חגית, רכשתי כלים משמעותיים להתנהלות אחרת בחיי.

בקורס מאמנים הבנתי שתקשורת מקרבת היא לא רק מודל או שיטה לשיח ופתרון קונפליקטים–אלא היא דרך חיים, עולם ערכים שלם שמבקש לשים את הלב במרכז, את החיבור ואת הקשר ביננו, מעל הכל.

אני מלאת הודיה לחגית על הכלים והאסטרטגיות שלמדתי ממנה ואיתה, ובמיוחד אוהבת לגלות כל יום מחדש כמה יש לי בשליטתי ובאחריותי (במיוחד כשפעם נהגתי לחשוב אחרת על העולם…). אני חוגגת את הגילוי הזה בכל קונפליקט או אירוע מורכב אחר בחיי, עם הקושי והאתגר, גם את ההתפתחות והחיבור העצמי. וזה נראה לי הדבר העיקרי שאני למדתי מחגית, החשיבות של החיבור לעצמי והיכולת לתת לעצמי את המתנה הזו- האמפתיה- שמחייה אותי כל פעם מחדש.