ממליצים

אהוד ילין מור, מנהל WiseStamp

אנחנו צוות הנהלה בחברת הייטק שבאופן טבעי עובד באופן מאוד צמוד ביחד. אף על פי שיש בינינו קשר טוב שמבוסס על אמון, הרגשתי שלעיתים משהו בתקשורת מתפספס. סיטואציות בהן הדברים נאמרו בצורה שגורמת לאחר להתגונן או לחילופין סיטואציות בהן ״מחזיקים בבטן״ עצרו מבעדנו ״לעלות שלב״ ביכולת שלנו להוביל בצורה אפקטיבית את הארגון.

בעבר קראתי את הספר ״תקשורת לא-אלימה – תקשורת מקרבת״ של ד״ר מרשאל רוזנברג שהשפיע עלי מאוד וחשבתי שהרעיונות והכלים שלו יכולים לעזור לנו. לאחר חיפוש באינטרנט מצאתי את חגית ליפשיץ וקבענו סדנה של שלושה מפגשים.

חגית הייתה מאוד קשובה לצרכינו ולדינמיקה הקבוצתית הקיימת. היא לימדה אותנו על עקרונות התקשורת המקרבת ושילבה תוך כדי תרגילים קבוצתיים. למרות שרוב חברי הצוות לא הכירו את השיטה, כולם התחברו מהר מאוד ונהנו מהתהליך.

לאחר הסדנה, ההשפעה שלה הורגשה באופן די מיידי (ועדין) על התקשורת שלנו. עברה יותר משנה מאז הסדנה והצוות שלנו מתקשר באופן בריא יותר, ישיר יותר ואפקטיבי יותר, גם בנושאים רגישים.

אני ממליץ על הסדנה בחום לכל צוות שרוצה לחזק את התקשורת (גם ובמיוחד אם היא כבר טובה), כך שתהיה כלי ולא מחסום, להגיע להישגים מעולים ביחד.

נעמה רווה גלסמן, מנהלת פיתוח ארגוני ולמידה, יועצת ארגונית בהייטק

אשמח להמליץ על חגית ליפשיץ לליווי והנחיה של צוותי עבודה.

חגית היא מנחה ואשת מקצוע מצויינת. היא מבטאת בעשייתה את העקרונות של התקשורת המקרבת בצורה מעוררת השראה. בהדרכה היא מעניקה כלים פרקטיים בדרך שמאפשרת לאנשים שונים עם ניסיון ודרכי תקשורת שונות להתחבר.

לחגית יכולת אמפטית מרשימה המאפשרת לה להבין מצבים מורכבים במהירות ולייצר בהם בהירות רבה. הודות ליכולת זו, אני בטוחה שתצליח להתחבר לתרבות הארגונית בחברות הייטק.

אני מאמינה שהכלים של התקשורת המקרבת יכולים לתרום משמעותית לקידום תרבות ארגונית חיובית, לשיפור התקשורת הפנים ארגונית, לחיזוק תחושת השייכות. היא תוכל להעניק למנהלים כלים לניהול 1:1, ניהול צוותים וניהול ממשקים.

כמנהלת פיתוח ארגוני ולמידה כיום בקייפ ומניסיוני כיועצת ארגונית בהן ליוויתי מגוון חברות הייטק בשוק הישראלי (ביניהן אינטל, אמדוקס, אפלייד, מייקרוסופט ועוד) אוכל לומר שארגון הבוחר להביא את חגית ולהטמיע את הכלים של התקשורת המקרבת נותן לעובדים ולמנהלים מתנה אמיתית לשיפור חווית העובד שלהם ולפיתוח האישי של כל אחד ואחד.

ישראל עריף כץ, מנהל סניף ירושלים של המי"ל – המרכז הישראלי לניהול

אני ממליץ בחום על גב' חגית ליפשיץ, אותה אני מכיר למעלה מעשרים שנים, כבעלת יכולת מקצועית להנחות וללמד מגוון נושאים מתחומי הגישור, תקשורת לא אלימה, ויישוב סכסוכים.

בתוקף תפקידי כמנהל סניף ירושלים של המי"ל – המרכז הישראלי לניהול, נעזרתי בידע וביכולת המקצועית שלה, וקיימתי מספר רב של קורסים וימי לימוד בנושאים הנ"ל. המשתתפים בקבוצות הלימוד הגיעו ממספר רב של משרדי ממשלה ומוסדות ציבור.

אוכלוסיית היעד העיקרית בקורסים היו מנהלים, ואנשי מקצוע כגון: מבקרי פנים, רואי חשבון ועורכי דין.

גב' חגית ליפשיץ יצרה קשר חיובי ואמפטי עם משתתפי הקורסים, והקנתה להם כלים מעשיים במגוון תחומים כגון:

הקשבה מקדמת, זיהוי מצבי קונפליקט ומתחים, יצירתיות בפתרון בעיות, וכלים לשיפור היעילות והמועילות של המנהל וצוות עובדיו.

הדר ויסמן, יועצת ארגונית, חברת לוטם אסטרטגיות

הזמנו את חגית להעביר סדנת תקשורת מקרבת בקורס ייחודי לעובדות מינהל במשרד האוצר, ביום שעסק בבינה חברתית ותקשורת בין אישית.

חגית העבירה לנו סדנה  מרתקת, המשתתפות הגיעו סקפטיות ויצאו עם סקרנות ללמוד ולהעמיק עוד ועוד בגישה. חגית הצליחה לחבר את המשתתפות לתפיסה הייחודית באמצעות חיבור לחיים שלהן ולדילמות מורכבות שיש להן בעבודה, וכל זה ברוגע ובנינוחות שהשרו אווירה קסומה על כל היושבות בחדר.

חגית הצליחה ליצור אינטימיות והעדר שיפוטיות, ואפשרה לכל אחת ללמוד תק"מ תוך חיבור למציאות החיים שלה, באמצעות שילוב תרגילים, סימולציות ושיח קבוצתי בונה, בשילוב דוגמאות אישיות, הומור, והמון הקשבה.

היתה לנו חוויה מדהימה!

אלי פרקל, פסיכותרפיסט, מגשר ומנהל בער"ן

אני שמח לשתף ולהמליץ על חגית ליפשיץ בהתבסס על היכרותי אותה ועל שיתוף הפעולה המקצועי בינינו.

את חגית אני מכיר מזה מס' שנים . את היכרותנו הראשונית עשינו במסגרת תפקידי כמנהל של סניף ער"ן – עזרה ראשונה נפשית בראשון לציון.אז הזמנתי את חגית להעביר למתנדבים שלנו סדנה בנושא "תקשורת מקרבת".כאיש מקצוע ( פסיכותרפיסט, מנחה קבוצות ומגשר) עם ניסיון רב שנים אני חייב להיות כנה ולומר כי לא קל למצוא אנשי מקצוע שיכולים לחדש ולהעמיק בתחום המקצועי בכלל ובתחום של מתן מענה רגשי של "עזרה ראשונה נפשית". תחום העיסוק שלנו בער"ן.יש הרבה אנשי מקצוע מעולים בתחום הטיפולי ככללותו , אך כאלה שמדברים מה שנקרא , את "השפה הער"נית" , קצת קשה למצוא.ווהנה אני פוגש את חגית ומתרשם שמצאתי את "האדם הנכון". ואכן הסדנה שחגית העבירה אצלנו הייתה מאוד משמעותית ומאוד "מקרבת" בתחום של לא רק הוספת כלים ל"ארגז הכלים המקצועי" של המתנדבים ושלי, אלא במובן של הנגשת הכלים לעולם הפנימי והייחודי של כול אחד ואחת מהמשתתפים והמשתתפות מחד , תוך מתן אשנב להבנת עולמו האחר, הייחודי, המרתק והשונה של האחר, זה שלו /לה אנו אמורים להושיט בעת משבר את העזרה הראשונה הנדרשת בעת משבר.מדובר במרחב שהוא הרבה יותר מ : "ידע" , מרחב שבו מתרחש תהליך פנימי אצל מעניק הסיוע שבלעדיו הגשת והנגשת העזרה והסיוע לא יהיו "שלמים" ולא יהיו תואמים את צורכי מקבל הסיוע. ולחגית יש את "זה"  את אותה חוכמת הנפש , לצד הידע הרחב והעמוק ולא פחות חשוב , ניסיון שהוא "אוקינוס" של תורת הצרכים הרגשיים.חגית ברגישותה הרבה ,מקצועיותה , הידע הרחב והעמוק שלה , נעימות דרכיה ואישיותה הלבבית , החמה והאנושית, הביאה לידי כך שכול אחד ממשתתפי הסדנה שלקח חלק בתהליך יצא נשכר ורכש נדבך חשוב בהבנה והפנמה של תורת הצרכים הרגשיים/האנושיים לצד כלים וידע המשולבים באינטגרציה של ארגז כלים מועשר , מקצועי ואיכותי.חשוב לי גם לציין כי העבודה עם חגעית היא עבודה לא רק עם איש מקצוע , אלא גם אם בן אדם שלא רק "נאה דורש", אלא גם נאה מקיים.

יואל דבוריאנסקי, אדריכל

האתגר העיקרי שהביא אותי לתקשורת מקרבת בכלל ואל חגית בפרט, הוא אתגר ההורות. לצערי או לשמחתי, הקשיים שחוויתי לא אפשרו לי להמשיך כפי שהייתי, ולאחר שכל האסטרטגיות, שיש המכנים אותן חינוך, כשלו, התחלתי לגשש דרכי ולחשב מסלול מחדש ולחפש דרכים חדשות להתחבר אל הילדים שלי ולתמוך בהם בצורה נכונה.

כך פגשתי בתקשורת המקרבת שהדליקה אותי בכך, שהיא הפוכה לכמעט כל הפרקטיקות שהכרתי בתקשורת בין בני אדם, והמטרה שלה היא לא איך לקחת אלא איך לתת. היא מאוד פשוטה להבנה אך כל כך קשה ליישום.

אשתי ואני עשינו מספר סדנאות אצל חגית. החניכה של חגית מאוד עזרה לנו למצא את הדרך ללב של הילדים שלנו ולהתמודד עם אתגרים מאוד לא פשוטים.

חגית גם תמכה בנו סביב משבר שהתפתח מול בית הספר והקהילה ועזרה לנו להתכונן לפגישה מאוד טעונה ונפיצה עם הורים וצוות בית הספר, שהצלחנו לצלוח בסופו של דבר בדרך מקרבת.

תודה לך חגית על התמיכה שלך בדרך וישר כוח להפיץ את זה הלאה.

דניאל רובין, אשה, רעיה, אם ל-5, אשת חינוך

זכיתי להיפגש עם עולם התקשורת המקרבת בליוויה והדרכתה של חגית היקרה, קודם בקורס "יסודות", אחר כך בקורס מתקדם ובעקבות זאת גם בקורס הכשרת מאמנים ומנחים שהתפרש על פני שנתיים…

שמתי לב שחגית מביאה לקורסים שלה, לא רק ידע ובקיאות, ולא רק ניסיון עשיר ומגוון, אלא בעיקר מפגש אנושי, חי וחווייתי עם התכנים הנלמדים. יצאתי מכל מפגש לימוד עם עוד מחשבות ותובנות על שלל מערכות היחסים בחיי- זוגיות, הורות, עבודה, חיי קהילה ועוד- ובתרגול המעמיק בהדרכתה של חגית, רכשתי כלים משמעותיים להתנהלות אחרת בחיי.

בקורס מאמנים הבנתי שתקשורת מקרבת היא לא רק מודל או שיטה לשיח ופתרון קונפליקטים–אלא היא דרך חיים, עולם ערכים שלם שמבקש לשים את הלב במרכז, את החיבור ואת הקשר ביננו, מעל הכל.

אני מלאת הודיה לחגית על הכלים והאסטרטגיות שלמדתי ממנה ואיתה, ובמיוחד אוהבת לגלות כל יום מחדש כמה יש לי בשליטתי ובאחריותי (במיוחד כשפעם נהגתי לחשוב אחרת על העולם…). אני חוגגת את הגילוי הזה בכל קונפליקט או אירוע מורכב אחר בחיי, עם הקושי והאתגר, גם את ההתפתחות והחיבור העצמי. וזה נראה לי הדבר העיקרי שאני למדתי מחגית, החשיבות של החיבור לעצמי והיכולת לתת לעצמי את המתנה הזו- האמפתיה- שמחייה אותי כל פעם מחדש.

דן גרשינסקי, (MSc), מורה למתמטיקה ופיסיקה, מתרגל ומרצה בהסתברות באקדמיה. מטפל רגשי, מנחה תרפיה במדיטציה, קונסטלציה ומדריך בון יוגה טיבטית

הגעתי לחגית ליפשיץ אחרי שהיה לי ניסיון של כ-5.5 שנים עם תקשורת מקרבת. למדתי לפני כן עם 2 מורים שלימדו בגישות שונות, והגעתי ליכולת ליישם תקשורת מקרבת עם אנשים בקליניקה כמטפל ובתקשורת היומיומית שלי. הבנתי תקשורת מקרבת. או כך חשבתי. ובאמת הבנתי אותה בשלב ההוא ברמה שהבנתי.

בשלב מסוים החלטתי שאני רוצה להעמיק עוד ולהתאמן עוד וחיפשתי מורה מוסמך מהמכון הבינלאומי. מבין המורים שלימדו בארץ התחברתי לחגית ועשיתי איתה כמה קורסים.

הופתעתי מאוד לגלות עד כמה ההבנה שלי במהות וביישום של תקשורת מקרבת העמיקה למקומות שלא תיארתי לעצמי לפני שפגשתי את חגית.

מה שאפשר לי תוך כמה חודשים, טרנספורמציה עמוקה מאוד בתקשורת בזוגיות וביחסים קרובים באופן חסר תקדים עבורי.

מאז התוצאות של הלימודים שלי עם חגית ממשיכות להיפתח ולהתרחב בחיי.

אני לא מגזים בכך שבמהלך הלימודים איתה חוויתי תחושת תקווה עמוקה ושינוי של ממש בתפיסת העולם.

מלכה פלדשטיין, מלווה יחידים וזוגות בתהליכים להשלת פחד ומבוכה מאינטימיות רגשית ומינית, מנחה תקשורת מקרבת. בעברי פיזיותרפיסטית ילדים

כשהגעתי לראשונה ללמוד אצל חגית תקשורת המקרבת הייתי בבלבול ותסכול בתוך עצמי. מצבים של קונפליקט אישי נחוו אצלי כמאיימים וכל מה שרציתי זה להימנע מהם. כשזיהיתי את דפוס ההימנעות והבנתי איך הוא יוצר חיץ ביני לבין יקיריי דווקא בזמן שאני הכי רוצה קירבה ודיאלוג, חיפשתי דרך ללמוד איך להביע את עצמי במלואי ואיך להקשיב לאחר מבלי להיבהל. 'אני רוצה ללמד אתכם איך לריב', חגית אמרה כבר בקורס הראשון. המשפט הזה קנה אותי. בשורה התחתונה, מה שקרה לי בשלושת הקורסים שלמדתי אצל חגית, ביניהם קורס הנחיה, זה שבעזרת תקשורת מקרבת עם עצמי לא רק שהפסקתי להיבהל מקונפליקטים, אלא שאני מצליחה לראות את היופי שבהם ואת הפוטנציאל של הקירבה הכנה שקיים בקונפליקט כשלומדים לנהל אותו מהלב.

דוד יצחקי, מוסיקאי ומטפל

חגית היא חד פעמית והאופן העמוק שבו היא חיה, מבינה ומטמיעה בך את תפיסת התקשורת המקרבת, יכולה להתמיר מערכות יחסים, להביא כנות אדירה לחייך, ויכולה לבנות בך חופש: גם חופש להרגיש, גם חופש להתבטא, גם חופש להציף קונפליקטים, לא לחוות אותם כמחסום, וזה הרבה, הרבה מאוד.

חגית עזרה לי בנקודות משמעותיות בחיי, שבהן הייתי זקוקה בדיוק לזה. בעזרתה יש לי הבנה כמה שתקשורת מקרבת יכולה ליצור בהירות ולספק כלים למצבים קשים בחיים.

שמי דוד ואני בוגר הקורס בן השנתיים אצל חגית וטל שהתמקד באימון והיכרות עמוקה עם שיטת תקשורת מקרבת.

הקורס חשף אותי לעומקים בתוכי שהם היום חלק בלתי נפרד ומהותי באישיותי.

במהלך הקורס זכיתי לפגוש צדדים חשופים בתוכי, להכיר את נתיבי העולם לאורך אבחנות המפתח של השיטה ולזכות לרפא ולקרב אליי את האנשים הקרובים ביותר בעולמי, להסכים לפגוש אותם, לנכוח בתוך הקונפליקטים, לראותם אחרים כפי שהינם ולהעז סוף סוף גם להראות את עצמי כפי שהינני.

הקורס נתן לי כלים לשחרר מעצמי אמונות של קורבנות ולזכות להיכנס לעולם שבוא אני מזין את עצמי ומחובר לרוח של אחריות ממקום של נתינה וקבלה מהלב.

כבר במהלך הקורס החלתי להנחות אנשימות ברוח השיטה וזכיתי לראות כיצד אמפטיה היא כלי עצמתי לריפוי ולהעצמה. התרגילים בקורס עזרו לי גם להתחבר לחלומותיו ולהגשים אותם וחלק את האמונה שלי בעצמי תוך מתן מקום לקולות נסתרים שעכבו אותי במשך שנים וסוף סוף קבלו מקום בתוכי כל שיכולתי לעשות צעד ולצמוח.

טל וחגית הן לא רק מנחות, אלא גם מורות וגם חברות שלמדו אותי מתוך אכפתיות רבה ומתוך רצון עמוק בהצלחת כל אחד ואחת מאתנו בדרכו/ה תוך ראיית זווית עולמו.ה המסתורית. אני ממליץ בחום.

אביגיל גב, ירושלמית בלב, שגרה בפלורידה והשתתפה בסדנאות דרך הזום, (ועד היום מוציאה את הטבלה של רגשות וצרכים כשהולכת לאיבוד)

לחגית מורתי המקסימה!

בזכותך למדתי שגם מקסימה זה שיפוט 😉

אני רוצה להודות לך על שעות לימוד ותרגול של ״תקשורת מקרבת ״ בהנחייתך.
הקורס איתך שינה לי כל כך הרבה בכל מערכות היחסים שלי,
ובמיוחד ליכולת שלי להבין את עצמי קודם כל, מה אני צריכה עכשיו.

הדרך בה העברת הקורס גרמה לי לרצות ללמוד ולתרגל עוד ועוד.
הסביבה הקרובה שמה לב לשינוי שחל בי, ואפילו גם אחותי וחמישה אחים רצו גם 🤗

תודה לך על הכלי משנה חיים שנתת לי, ועל השלום שאת מפיצה בעולם!

בהערכה ואהבה- אביגיל גב

אילאיל אלכסנדר, עורכת ומפיקת סרטים

חגית היא חד פעמית והאופן העמוק שבו היא חיה, מבינה ומטמיעה בך  את תפיסת התקשורת המקרבת, יכולה להתמיר מערכות יחסים, להביא כנות אדירה לחייך, ויכולה לבנות בך חופש: גם חופש להרגיש, גם חופש להתבטא, גם חופש להציף קונפליקטים, לא לחוות אותם כמחסום, וזה הרבה , הרבה מאוד.

חגית עזרה לי בנקודות משמעותיות בחיי, שבהן הייתי זקוקה בדיוק לזה. בעזרתה יש לי הבנה כמה שתקשורת מקרבת יכולה ליצור בהירות ולספק כלים למצבים קשים בחיים.